Düzenli spor yapmak birçok kişinin yapmak istediği ancak pek az kişinin başarabildiği bir faaliyettir. Spor yapmak istikrar ve disiplin gerektirdiği için de birçoğumuz bunu alışkanlık haline getiremiyoruz. Sporu hayatımızın merkezine alabilmeyi başarabilmek için motivasyonun yanı sıra güçlü bir irade gerekiyor. Kanada’da bulunan bir spor salonu ise motivasyon konusunda insanlara destek olmak için son derece ilginç ve yaratıcı bir yol izledi.

Sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenmek şart, bu nedenle de beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek gerekiyor. PSFK’nın yaptığı habere göre, Kanada’nın Vancouver şehrinde yer alan Tight Club isimli spor salonu da bu doğrultuda, insanların sağlıklı olma kararlılıklarından vazgeçmelerini önlemek ve besinlerle olan ilişkilerini daha sağlıklı ve daha az kısıtlayıcı olacak şekilde değiştirmelerini sağlamak için hızlı ve merak uyandıran bir kampanya başlattı.

Tight Club başlattığı kampanya doğrultusunda, şehirdeki bazı marketlerin raflarına, ‘Rethink’ isimli kreatif ajans tarafından tasarlanmış olan meşrubat kutuları, cips ve çubuk şeker paketleri bıraktı. Bu paketleri bulan müşteriler ise Tight Club’ta ücretsiz bir seans hakkı elde ettiler. Bu paketlerin üzerinde, ‘Gıda ile olan ilişkini değiştir ve Tight Club’ta ücretsiz bir seans ile spor yap.’ şeklinde bir mesaj bulunuyordu. Bununla birlikte kampanya için tasarlanan meşrubat kutularının üzerinde ‘Karbonatlı Yenilgi’, cips paketlerinin üzerinde ‘Tuzlu Pişmanlık’ ve çubuk şeker paketlerinin üzerinde ise ‘Şeker Çarpışması’ yazıyordu.

Bu kampanya ile birlikte ücretsiz bir seans kazanan kişilerden kaçı bu haklarını kullanır ve belki de böylelikle düzenli spor yapmaya başlar bilinmez ama bu reklam kampanyasının oldukça yaratıcı olduğu ve insanların dikkatini çekeceği kesin.

Kaynak için tıklayın