Borusan Holding,eğitim öğretim sürecinin corona virüs sebebiyle online platformlara geçmesinden sonra,uzaktan eğitimde zorlanacak olan üniversite öğrencileri için Askıda Ne Var? işbirliği ile Askıda Eğitim Var projesini hayata geçirdi.

Uzaktan eğitim sürecinde bilgisayar,online kitap abonelikleri,internet destek paketi,çalışma programı mentorluğu gibi gerekli materyallere erişim desteği sağlamayı amaçlayan Borusan Holding’in CEO’su Erkan Kafadar da,Askıda Eğitim Var projesine destek olanlar arasında!

Bahçeşehir ÜniversitesSürekli Eğitim Merkezi, Biryudumkitap, Cambly, HP, Microsoft ve Udemy’nin destekleriyle gerçekleştirilen Askıda Eğitim Var Projesi’ne bireysel olarak destek vermek isteyenler, askidanevar.com adresini ziyaret edip, askıya bırak sekmesine tıklamalarının ardından kaydını yaptırıp, gençlerin eğitime eşit şartlarda erişebilmek için ihtiyaç duydukları malzemeleri askıya bırakabilirler.

Topluma fayda sağlamayı amaçlayan projelerinin büyük bir kısmının özellikle eğitim alanında yapmayı hedeflediklerini,bunun yanında sürdürülebilirliğin de holdingleri için önemini vurgulayan Borusan Holding’in CEO’su Erkan Kafalar“Bu bağlamda, grup olarak çocukların ve gençlerin eğitim imkânlarına erişimini desteklemek için uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Bugün üniversitelerde fiziksel olarak yapılamayan eğitim çevrimiçi yapılıyor. Oysa birçok öğrencinin uzaktan eğitime devam edebilmek için temel ihtiyaçlar olan internet ve bilgisayara erişimi bulunmuyor. Projeyi bu nedenle hayata geçirdik. İsteyen herkes bu projeye bireysel olarak destek verebilir. Ben bu projeyi destekleyen tüm birey ve kurumlara teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki bugünleri beraber aşacağız” diye konuştu.

KAYNAKÇA: https://mediacat.com/borusandan-askida-egitim-var-projesi/