WhatsApp’in kullanıcılarını kişisel verilerini Facebook’la paylaşmayı zorunlu kılan yeni kullanıcı sözleşmesine tepkiler yağdı. Alternatif mesajlaşma platformlarına yönelen kullanıcıların yeni adresi yerli platform BiP oldu ve BİP’i bir günde 100 bin kişi indirdi!  

 Türkiye’nin uygulaması olan BİP, mesajlaşma,sesli ve görüntülü arama fırsatı ile kesintisiz iletişim imkanı sunuyor. Türk mühendislerinin geliştirdiği BİP uygulamasında tüm veriler yüksek güvenlikli şifreleme yöntemi ile korunuyor. 

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yerli iletişim uygulaması BiP’in Türkiye’nin verisini Türkiye’de tuttuğunu vurguluyor ve Erkan, “Günümüzde kullanıcıların en çok önem verdiği konuların başında kişisel verilerinin güvenliği geliyor. Turkcell olarak bugüne kadar tüm teknolojik altyapımızı ve bilgi birikimimizi müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için kullandık. Bugün BiP üzerinden gelen tüm verileri, Türkiye’deki veri merkezlerimizde güvenle saklıyoruz. BiP ile teknoloji dünyasında her zaman fark yaratan öncü yetenekleri kullanıcılarımızla buluşturuyor ve bu özellikleri sürekli geliştiriyoruz. BiP’in birçok özelliğini global rakiplerimizden önce kullanıma sunmuş olmanın da gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’e yeni yetenekler eklemeyi sürdürerek kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya ve güvenli iletişim sunmaya devam edeceğiz” diyor. 

Kaynak: https://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/bipi-bir-gunde-100-bin-kisi-yukledi/