Küresel çapta oldukça popüler bir kullanım ağına sahip olan video paylaşım uygulaması TikTok’un boşalan CEO koltuğuna düzey bir atama gerçekleştirildi.

ByteDance CFO’su Shou Zi Chew, geçtiğimiz yıl görevden ayrılan Kevin Mayer’in yerine geçerek TikTok’un yeni CEO’su oldu. Ağustos ayından bu yana koltuğu geçici olarak daha önce YouTube’da üst düzey yöneticilik yapmış olan Vanessa Pappas dolduruyordu. Daha önce TikTok’un geçici başkanı olarak görev yapan Vanessa Pappas, TikTok’un operasyon müdürü olarak görevine devam edecek.

ByteDance CEO’su Yiming Zhang yeni atamayı şu sözlerle değerlendirdi: “Shou ve Vanessa’nın liderlik ekibi, sürekli büyümeye zemin hazırlıyor. Shou, ilk yatırımcılarımız arasında yer alan ve 10 yıldır teknoloji sektöründe çalışan bir ekibe liderlik etmiş bir isim olarak şirket ve endüstri hakkında derin bilgi birikimine sahip. Yeni görevinde, kurumsal yönetim ve uzun vadeli iş girişimleri gibi alanlara odaklanarak ekibe derinlik katacak.”
Shou Zi Chew, şirkete katılmadan önce DST, Goldman Sachs ve Xiaomi‘de üst düzey yöneticilik yapmıştı. Chew, TikTok’taki yeni görevinin yanı sıra ByteDance CFO’su olarak görev almayı da sürdürecek.