Yemeksepeti co-founder steps down as CEO - Latest News

Yemeksepeti’nin kurucularından ve CEO’su Nevzat Aydın, görevinden ayrılma kararı aldı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, yerine Mert Baki’nin geldiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, “Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim” dedi.

“BİR DEVRİN SONUNA GELDİK”

Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevini artık daha genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldiği notunu düşen Aydın, şöyle devam etti: 

“Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola. Bu başarı hikayesinin hiçbir yerinde hiçbir zaman teşvik, lisans, tahsis, devlet desteği, tanıdık, kredi vs. yer almadı. 

Bunların yerine hep en büyük kozumuz ‘inovasyon’ oldu. İnovasyonu tam ortamıza almış bir şirket olarak hep beraber yıllar içerisinde öyle öncü şeyler yaptık ki,  DVD projesi, restoran yorumları, gamification ve muhtarlık savaşları, siparişlerle ‘Nutuk’ ve klasiklerin dağıtımı, Banabi ve Mahalle vs… Benden sonraki dönemde yıllardır bizimle olan Mert Baki görevi devralacak”

Kaynakça:

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/yemeksepetinin-kurucusu-nevzat-aydin-ceoluk-gorevini-biraktigini-acikladi-1881152