Fikirler zamansızdır. Bazıları bir anda, bazıları daha uzun bir sürede oluşur. Bu, bir fikrin iyi ya da kötü olup olmamasıyla ilgili değil. Öyleyse reklam dünyası fikirler için saat başı ücret talep etmekte neden ısrar ediyor?

https://www.campaigntr.com/v3/wp-content/uploads/2021/11/yellow-light-bulb-paper-cutout-brain-outline-face-made-with-chalk-blackboard.jpg

Fikirler hızlı veya yavaş oluşabilir fakat ne olursa olsun üretilmek zorundalar ve çok değerliler. Ama onlara fiyat biçmemiz gerekiyor, şimdi sınırları zorlamak için mükemmel bir zaman.

COVID-19 iş dünyasında ve toplumda çok büyük bir sıfırlama düğmesine bastı. Müşteriler iş modellerini, pazara giriş stratejilerini ve tedarik zinciri lojistiğini değiştirdi. Her şey muallakta olduğu için bizim de birtakım değişiklikler yapmamız gerekiyor.

Pandemi, sektöre yaratıcı ayak izini genişletebileceğini de gösterdi. Herkesin herhangi bir yerden çalışmasına olanak tanıyarak, artık farklı düşünceleri işlerimizde memnuniyetle karşılayabiliriz. Coğrafi sınırlamaları gerçekten aştık ve küresel dünyayı benimsedik. Eşitlik için güzel bir zaman değil mi?

COVID-19 ayrıca bizi daha fazla dinlemeye zorladı ve dinlerken müşterilerden, ajanslardan, danışmanlıklardan, eski ve yeni holding gruplarından işimizin sağlığı ve geleceği hakkında görüşler duyacaksınız.

Yaratıcılığı nasıl alıp sattığımızı yeniden tanımlamak için mükemmel bir an. Doğru şeyler yaparsak, endüstri çapında güç, kültür, motivasyon, değer ve fikirlere sahip olan harika insanlara geri dönüş yapabiliriz.

Ama nasıl? Değeri nasıl ölçeriz? Fiyat değişimleri paylaşılsın mı? Satış? Marka sağlığı? Daha fazla mı danışmanlık vermek gerekir? Her şey NFT’lerle mi ilgili? Ya daha çok Hollywood gibi davransaydık? Ya fikirlere ürün gibi davransaydık? Hatta yazılım gibi?

Barış Ermek

Kaynak: https://www.campaigntr.com/yaraticiligi-satmak/