Google, Kings Cross’taki Londra genel merkezinin dışına mevsimsel neşe yaymaya çalışıyor.

Amplify tarafından oluşturulan eğlenceli kurulum, her biri yaklaşık beş metre uzunluğunda ve iki metre yüksekliğinde bir kaleydoskopun ikiye bölünmüş halinden oluşuyor. Her iki yarı da eğlenceli grafikler, aynalar ve ışıklarla çevrili.

Yoldan geçenler, kaleydoskopa girerek benzersiz desenler oluşturmak için aynalar ve ışıklarla oynayarak paylaşılabilir fotoğraf anları yaratabiliyor.

Ayrıca zarlar sokak mobilyası boyutunda ve insanların oturup deneyime katılması için elverişli. Çevredeki reklam panoları ise Google’ın iyi tatiller dileklerini aktarıyor.

Kurulum Kings Bulvarı’nın kuzey ucunda yer alıyor ve 5 Ocak 2022’ye kadar orada kalacaktır.

Google Yaratıcı Strateji Başkanı Amy Brown şunları söyledi: “Tatiller yılın en sevdiğim zamanı ve Amplify ile Kings Cross’ta biraz neşe yaymak için tasarlanmış bir deneyim yaratmaya çalışmak bir zevkti. Proje, bir dizi paydaş ile birlikte çalışmayı gerektiriyordu ve Amplify, bunu mümkün kılmak için mükemmel bir ortak oldu.”

Amplify’ın iş lideri Emma Cockeram şunları ekledi: “2021 pek çok kişinin umduğu gibi bir yıl değildi. Bu nedenle, yerel halka geri dönen neşe dolu bir şenlik deneyimi yaratarak Google’ın yılı bitirmesine bir kez daha yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yıl, içgüdüsel olarak, eğlenceli, renkli ve etkileşimli bir deneyim yaratmamız gerektiğini biliyorduk. Ve bu dev kaleydoskop kraker bunu fazlasıyla yapıyor.”

Amplify’ın iş lideri Emma Cockeram şöyle ekledi: “2021 pek çok kişinin umutlu olduğu bir yıl değildi. Bu nedenle, yerel halka neşe dolu bir deneyim yaratarak Google’ın yılı bitirmesine bir kez daha yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yıl içgüdüsel olarak eğlenceli, renkli ve etkileşimli bir deneyim yaratmamız gerektiğini biliyorduk. Bu dev kaleydoskop da bunu fazlasıyla yapıyor.”

Aktivasyon, Amplify’ın dünya çapında 386 milyon engelli çalışanın ekonomik katkısına dikkat çeken küresel #PurpleLightUp hareketine destek gösterisi olarak 3 Aralık’ta Google’ın Kings Cross ofisini mor renkle aydınlatmasından sonra yapıldı.

Kaynak:https://www.campaigntr.com/google-ofislerin-disina-dev-kaleydoskop-kuruyor/

Yusuf TOPAL