Sony’nin yeni nesil sanal gerçeklik seti PlayStation VR 2 ile ilgili yeni bilgiler ulaştı. Sony, çok yakında üretime başlayabilir.

Sony’nin PlayStation 4 platformuna özel olarak piyasaya sürdüğü sanal gerçeklik başlığı PlayStation VR, satış beklentilerini fazlasıyla aşarak Japon şirketi mutlu etmişti. Başlık için son gelen rakamlar, 2020’nin Ocak ayında toplamda 5 milyon ünite satışının aşıldığı yönündeydi. Her ne kadar Sony, yeni nesil PlayStation VR’a dair resmi bir açıklama yapmamış olsa da yakın gelecekte PlayStation VR 2 üretimine başlanacağı konuşuluyor.

PlayStation VR 2 çok yakında geliyor

Her ne kadar yeni nesil sanal gerçeklik cihazıyla ilgili Sony cephesinden resmi bir duyuru gelmemiş olsa da PSVR 2 ile ilgili yeni bilgiler elimize ulaşmaya devam ediyor.

Son olarak cihazın herhangi bir kulak içi veya kulak üstü kulaklığa ihtiyaç duymadan, PS5’in yeni nesil ses teknolojisi 3D Audio’yu da içeren, entegre bir kulaklıkla geleceği söylenmişti. Bununla birlikte hem konsolda hem de DualSense üzerinde bulunan çarpı, üçgen, kare ve daire desenlerinin yer alacağı, çoğunlukla siyah ağırlıklı bir tasarımla piyasaya sürüleceği belirtilmişti.

Sony, 2021 yılında PSVR 2’nin kullanacağı kontrol cihazlarını gösterdi ve 2022’de daha fazla haberin paylaşılacağını söyledi. PSVR 2’nin şu anda geliştirilmekte olduğu zaten biliniyor. Bununla birlikte Sony cephesine yakın kaynaklar, PS5’te yaşadığı üretim problemini tekrardan yaşamak istemediği bilinen Japon şirketin, cihazın üretimine şimdiden başlamak üzere olduğunu gösteriyor.

Çin menşeli bir tedarik zinciri kaynağı, şirketin daha önce PSVR üretiminde ortaklık kurduğu Goertek isimli firmayla PSVR 2 için de birlikte çalışacağını ve şirketin fabrikalarında hazırlıkların şimdiden başladığını iddia etti. Aynı kaynak, PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’nin 2022’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürmesini bekliyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/playstation-vr-2-ile-ilgili-yeni-bilgiler-geldi

Yusuf TOPAL