Geçtiğimiz ay içerisinde yayınlanan ikinci sezonuyla yeniden ilgi odağı olan The Witcher, şimdi de Steam’de gündeme oturdu.

The Witcher dizisinin 17 Aralık 2021 tarihinde Netflix’te yayınlanan ikinci sezonu, Steam‘deki oyuncu sayısında adeta patlama yarattı. Steam’deki anlık oyuncu sayısına bakılırsa, seriyi bitiren herkes The Witcher 3: The Wild Hunt oynamaya koyulmuş gibi görünüyor.

The Witcher 3: Wild Hunt, son 3 yılın rekorunu kırdı

The Witcher serisinin 2. Sezonunun Netflix’te yayınlanması, Geralt’ın yer aldığı serinin son oyununda adeta bir patlamaya yol açtı. The Witcher 3: Wild Hunt, günde 71 bini aşkın eşzamanlı oyuncuya ulaştı. 2019 yılında, The Witcher’ın Netflix’teki ilk sezonunun yayınlanması sonrasında, oyun Steam’de 100 bini aşkın oyuncuya ulaşmıştı. Serinin bu hafta eriştiği rakam, bu tarihten itibaren erişilmiş en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı oldu.

İlk olarak 2015 yılında PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülen Witcher 3: Wild Hunt, aradan geçen yıllar süresince XBox Series X|S, PS5 ve Nintendo Switch için de piyasaya sürülmüştü. Oyunun yapımcısı CD Projekt RED, 2022 yılı içerisinde yeni animasyonlar ve 4K çözünürlükte dokular içeren yeni nesil paketini yayınlayacağını da açıkladı.

Birçok oyuncu tarafından halen gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak adlandırılan The Witcher serisinin üçüncü halkası, geçtiğimiz yıl yayınlanan rakalmara göre tüm platformlarda 50 milyon satışı geride bıraktı. Aradan geçen bir yıl içerisinde dizinin popülaritesini de hesaba katarsak, bu rakamın 60 milyonu şimdiden zorladığı kesin. Oyunun bu sıralar Witcher 3: Wild Hunt – Game of the Year Edition paketiyle Steam’de 15 TL’ye satıldığını da eklemek gerek.

Kaynak:https://shiftdelete.net/the-witcher-2-sezonuyla-steamde-patlama-yaratti

Yusuf TOPAL