Android‘de olduğu gibi iOS‘ta da en popüler mesajlaşma yazılımlarından biri olan WhatsApp, bazen günde saatlerimizi harcadığımız bir platform. Uçtan uca şifreleme ve basit arayüzüyle yıllardır kullanıcıların favorisi olan WhatsApp, geçen yıldan beri gizlilik konusunda güvenilmez olsa da hala popülaritesi büyük. Milyonlarca iOS kullanıcısı, yakında WhatsApp’ı açtığında biraz daha farklı bir arayüzle karşılaşacak. Yeni görüntü haberimizde.

WHATSAPP İOS UYGULAMASI KÜÇÜK BİR DEĞİŞİKLİĞE UĞRAYACAK

WhatsApp’a gelecek özellikleri önceden raporlayan WABetaInfo’da göründü ki beta kullanıcılarının küçük bir kısmında WhatsApp ana sayfasında değişiklikler var. Henüz tüm beta kullanıcılarının bile deneyemediği özelliğin geliştirilme aşamasında olduğu biliniyor. Güncelleme ile WhatsApp’ın iOS’taki ana sayfasında ‘Yeni Grup’ ve ‘Toplu Mesaj’ seçenekleri kaldırılıyor.

Description: OS X:Users:Shahbaz:Desktop:Proutlet fotolar:iosta-whatsapp-ana-sayfasi-degisiyor-2.jpg

Yukarıdaki görselin sol tarafında ana sayfanın mevcut halini, sağ tarafında ise gelecek güncellemede olacak halini görüyorsunuz. Alt tarafta ise yine gelecek güncellemeyle kullanıma açılacak menü tasarımını görüntülemektesiniz. Bu küçük kullanıcı deneyimi değişikliğinin WhatsApp’a ne zaman geleceği belli olmasa da süreç birkaç haftayı bulabilir. Zira bu değişiklik henüz beta kullanıcılarına bile ulaşmış değil.

Sonraki güncellemelerde geleceği raporlanan bir diğer özellik de sohbet bildirimleriyle alakalı. Güncelleme ile yakında WhatsApp’tan mesaj aldığınızda mesajı gönderen kişinin profil fotoğrafı, bildirimde gözükecek. Ayrıca aldığınız mesaj bir gruptan geliyorsa ve direkt olarak sizden bahsedilmişse (“@Emre” gibi) WhatsApp bunu size belirtecek.

WhatsApp’taki bahsetme özelliğinden haberiniz yoksa, birden fazla kişinin olduğu grupta klavyenizle ‘@’ işareti yapmayı deneyin. Gruptaki kişilerden bahsederek hem karmaşayı önlemiş, hem de o kişi grubu sessize almış olsa dahi bildirim almasını sağlayacaksınız.

Sevinj Rustamkhanli

Kaynakça