Mercedes-Benz, E sınıfı araçlarında mobil ofis deneyimini sağlamak için Cisco ile işbirliği gerçekleştirdi.

Hibrit çalışma sisteminin giderek yaygınlık kazanmasıyla alternatif ofis ortamları ortaya çıkmaya başladı. Bu çalışma sisteminin olmazsa olmazı ise kesintisiz iletişim sağlayabilmek. Mercedes-Benz de hem güvenilir hem de kesintisiz iletişim sunan ofis ortamını E sınıfı araçlarına entegre ederek yeni bir sistem geliştirdi.

Cisco ile işbirliği gerçekleştirerek çalışanlara mobil ofis ortamı sunan Mercedes-Benz, E sınfı araçlarında kullanıcıların işlerini; güvenli, pratik ve kesintisiz bir şekilde yapmalarını sağlayacak sezgisel özellikler ve teknolojiler geliştirdi. Bu özellikler arasında Webex Suite’in bir parçası olan güvenilir ve kesintisiz bağlantı özelliği de bulunuyor.

Webex’in tescilli sesli zekâ teknolojisi, gürültü engelleme özelliği sunarak sürücü ve yolcuların deneyimini iyileştiriyor. Ayrıca, araçtaki yerleşik bağlantılar sayesinde toplantılara katılmak için telefona ihtiyaç da duyulmuyor.

Geliştirilen yeni teknolojilerle sürücüler, araç içinde Meetings ile arama yapabilir ve toplantılarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ancak araç hareket halindeyken, toplantılar ve çağrılar yalnızca sesli olarak yapılabilir. Araç park haline geldiğinde ise Webex‘in görüntülü toplantı özellikleri ve yapay zekâ desteği kullanılabilecek.

Mercedes-Benz ve Cisco‘nun bu işbirliği, kurumsal toplantılar için kesintisiz ve güvenli bir bağlantı sağlamayı hedefliyor.

Kaynak