Lexus , otomobil sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Toyota’nın lüks segment markası olmaya hazırlanıyor. Diğerlerinden ayrılan özelliği ise Lexus’ lar normal araçların dışında yaratıcı bir tasarım harikası olarak üretiliyor : genetik analizi ile kişiye ait, özel vasıta. Peki ya bu nasıl sağlanıyor? Şöyle, Toyota genetik araştırma şirketi 23andMe ile birlikte yaptığı çalışma ile otomobil donanımlarının genetik analizle kişisel tercihlere göre ayarlayacak.

Lexus ve genetik araştırma şirketi 23andMe ile yapılan ortak çalışmayla birlikte Lexus, ‘Genetik Analiz’ ile araçları kişiselleştiriyor ve müşterilerine en ileri teknolojiyi sunmayı amaçlıyor. Bu analiz ile sürücü aracını seçerken kendi analizini çıkartırarak tasarlattığı aracında kendisinin tüm ihtiyaçlarını dikkate alan inovatif bir sahip olma güdüsü ile alışılagelmiş bir oto-alımı deneyimi yaşıyor. bir araç kişiselleştirme konusunda en ileri teknolojiyi sunmaya hazırlanıyor.

Genetik Analiz nasıl sağlanılıyor?

Genetiğe uygun olarak üretiliyor.Yani bu yeni hizmet, şu sıralar Lexus Yetkili Satıcıları’nda sunulmaya başlanacak. Japonya merkezli Toyota’nın lüks markası olan Lexus, Genetik Analiz hizmeti kapsamında yapılan DNA incelemesinde, her bir Lexus aracın kişinin genetiğine uygun bir şekilde üretilebilmesi sağlanıyor. Bu yenilik, sürücünün DNA’sıyla hassas tahminler yaparak hangi aracın kendisi için en uygun seçim olduğunu söylüyor. Örneğin; genetik olarak kel olma ihtimali olmayanlar için sunroof ile donatılan araç, genetik olarak çilleri olanlar için özel renklendirilmiş bir ön cam ile üretiliyor.
23andMe şirketinin genetik tahminleri Lexus kullanıcısının yüzde 99.99967 oranla DNA’sına en uygun renk, tasarım, donanım, klima ve ses sistemi ayarlarıyla aracını almasını sağlıyor.

Genetik Tahminler Gerçeğe Çok Yakın

23andMe şirketinin genetik tahminleri Lexus kullanıcısının yüzde 99.99967 oranla DNA’sına en uygun renk, tasarım, donanım, klima ve ses sistemi ayarlarıyla aracını almasını sağlıyor.
Genetik Analiz başvurusu sadece 10 dakika sürüyor ve hiçbir imza veya soru gerektirmiyor.
Lexus ekibi sadece tükürük örneği alıyor ve bunu test için 23andMe şirketine gönderiyor. 48 saat içerisinde müşteri ile en uyumlu araç, müşterinin istediği yere ulaştırılıyor. Hatta sürücü, aracı kullanmak için anahtara bile ihtiyaç duymuyor çünkü direksiyonda DNA sensörüyle çalışan bir sistem bulunuyor.
Sürücünün sadece direksiyonun üst kısmındaki bu sensöre dilini dokundurması yeterli oluyor. Bu yeni hizmetten faydalanmak isteyenler, yarından itibaren Lexus Yetkili Satıcısı’na başvurabilecek.

Kaynak için tıklayınız.