Twitter CEO’su Jack Dorsey, sosyal ağdaki beğenme butonundan hoşnut olmadığını ve kaldırabileceklerini açıkladı.

Twitter, 2015 yılında ilk olarak yıldız şeklinde tasarladığı “Favori”simgesinin yerini bir süre sonra kalp şeklinde “Beğen” simgesiyle değiştirmişti. Günümüzde kullanılmakta olan beğen butonu, bir süre daha kullanımda kalacak olsa da Twitter, sosyal platformda yapılan tartışmaların kalitesini artırmak amacıyla beğenme butonunu geleceğimiz günlerde kaldırmayı düşündüğünü açıkladı.Şirket CEO’su Jack Dorsey, geçen hafta düzenlenen etkinlikte bu düğmenin aslında çok benimsenmediğini ve yakında kaldırılacağını ifade etti. ‘Beğen’ düğmesinin yerine ne alacağını anlatan Dorsey bu sistem yerine kullanıcılara ‘yer imleri’ özelliğinin sunulacağını ifade etti.

Yer imleri özelliği sayesinde Tweet’ler doğrudan kaydedilecek”

Bazı kullanıcılar Beğen düğmesini beğendikleri tweet’leri kaydetmek için kullanırken, bazı kullanıcılar ise gerçekten tweet’te belirtilen görüşe katıldığını belirtmek için kullanıyor. Yer imleri özelliği sayesinde kullanıcılar istedikleri tweet’leri doğrudan kaydedebilecek.

Bu sayede kullanıcılar aslında daha sonradan ulaşmak istedikleri tweet’lere tek tuşla erişebilir hale geliyor. Şu anda özelliğin ne zaman aktif edileceği tam olarak belli değil. Ancak güncellemenin yakın zamanda yayınlanması bekleniyor.  

Çalışmanın ilk aşamasındayız

Öte yandan Twitter İletişim Ekibi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bir süredir söylediğimiz gibi, ‘Beğen‘ düğmesi dahil sağlıklı bir diyaloğu teşvik etmeyi sağlamak için hizmetimizle ilgili olan her şeyi gözden geçiriyoruz. Daha çalışmanın ilk aşamalarındayız ve şu anda paylaşma planımız yok.”

Şevval Kemik

Kaynak: http://www.pazarlamasyon.com

                http://www.pexels.com