Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını sebebiyle milyonlarca insan önlem için karantina altında. Mynet de kendi kampanyasıyla farkındalık yaratıyor ve kullanıcılarını mynet.com/evdekalturkiye sayfasından evde olduğunu belirtmeye davet ediyor.

Böyle bir dönemde virüse karşı alınacak önlemlerin en önemlisi evde kalmak. Her ay ortalama 42 milyon kullanıcıya erişebilen Mynet’in bu kampanyasında “Koronavirüse karşı kendini ve sevdiklerini korumak istiyorsan #evdekaltürkiye. Unutma bu süreçte yalnız değilsin. Gün birlik olma günü…”  mesajını yayınlıyor. Çağrıya olumlu yanıt verdiğinizde evde olduğunuz bilgisini tüm Türkiye ile paylaşmış oluyorsunuz. Kampanyanın ilk gününde Türkiye genelinde 122.795 kişi evde olduğunu belirtti. İstanbul, Ankara ve İzmir kampanyaya en çok destek veren şehirlerden oldu.

Bu kampanyanın yanında Mynet kullanıcılarına evde kaldıkları süre boyunca nasıl vakit geçirebileceklerini ve evde yapılabilecek aktiviteleri bir liste halinde sunuyor. Ayrıca salgındaki son durumu ve verileri de canlı olarak paylaşıyor.

Kaynak:

https://www.technologic.com.tr/mynetten-kullanicilarina-evde-kal-turkiye-cagrisi/44673/.htm