Getir’in kurucu Nazım Salur geçtiğimiz günlerde, e-ticaret platformu n11’in hisselerinin satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu. 

Faaliyetlerine 2015 yılında başlayan ve online market alışverişi bağlamında kişilerin ihtiyaç duyduğu ürünleri 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde teslim etme konseptiyle işlerini sürdüren Getir, bir süredir e-ticaret platformu n11’in hisselerini satın almasıyla gündemdeydi. Ağustos ayında bugüne süren görüşmeler 11 Ocak’ta resmiyete döküldü. Ve şirketin kurucu Nazım Salur twitter hesabından ortaklık açıklamasını şu şekilde paylaştı;

Süreci tüm şeffaflığıyla kamuoyuyla paylaşan Getir kurucusu Nazum Salur, n11 ile birlikte e-ticareti hızlandıracaklarını duyurdu. Bu doğrultuda Rekabet Kurumu’nun onayının ardından anlaşmayı resmiyete döken Getir, n11’in şirket yönetiminde de kontrol sahibi olacak. 

İşte satın alma işleminin tamamlanmasının ardından yapılan resmî açıklama;

Hem yurt içinde hem de yurt dışında hızlı büyümesini sürdüren Getir, geçtiğimiz yılın ağustos ayında n11 için ortaklık görüşmelerini başlatmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise Rekabet Kurumu, n11 hisselerinin bir kısmının sermaye artırımıyla satın alınması işlemine onay verdi.

Mart 2013’te Doğuş Holding A.Ş. ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Planet Co. Ltd. ortaklığında kurulan n11’de mevcut ortaklar şirkette kalmaya devam ederken, Getir şirketin yönetim kontrolünden de sorumlu olacak.

20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla kayıtlı iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturan n11’e yapılan yatırım, Getir’in şimdiye kadar Türkiye’de hayata geçirdiği en büyük satın alma yatırımı oldu.

Kaynak için tıklayın.