Trendyol, son dönemlerde yaşanan kurye krizine ilişkin açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Trendyol bünyesinde çalışan kuryeler, uygulanan zam oranını yetersiz bulunması sebebiyle şirketi protesto etmişti. Trendyol da bu durum üzerine bir açıklamada bulundu.

Trenydyol yaptığı açıklamada, “Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki, mevcut iş modelimiz doğrultusunda, taşıyıcı iş ortaklarımıza taşıdıkları paket başına ödeme yapılmakta; “iş ortağı destek paketleriyle” de aylık hakedişlerinin belli bir seviyenin üzerinde kalması sağlanmaktadır.

2022 yılı içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hakedişinin aylık en az 12 bin 500 TL+KDV olması, iş ortaklarımızın da beklentilerini karşılar şekilde, garanti altına alınmıştır.

Mevcut iddialarda ise, sadece “iş ortağı destek paketleri”nde geçerli olan hizmet bedeli artış oranı ön plana çıkarılmıştır. Tek başına bu oran üzerinden değerlendirme yapmak eksik ve yanıltıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Trendyol tüm iş ortaklarının memnuniyetini her şeyin önüne koyan bir şirkettir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verdi. 

HABERİN KAYNAĞI İÇİN LİNKE GÖZ ATABİLİRSİNİZ. 

ŞİMAL DOĞAN