PlayStation büyük bir şok yaşıyor. Horizon Forbidden West, çıkışına daha yaklaşık 1 ay varken sızdırıldı. İşte ayrıntılar…

18 Şubat 2022 tarihinde hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 platformlarında piyasaya sürülmesi beklenen Horizon Forbidden West’in PS4 versiyonu erkenden sızdırılmış gibi görünüyor. Ünlü Rus sosyal medya sitesi VK platformunda, oyunun TV üzerinde PS4 platformunda çalışır halde görselleri paylaşıldı.

Horizon Forbidden West’in PS4 versiyonu sızdı

Killzone serisinin de yaratıcısı olan Guerilla Games tarafından geliştirilen ve PS5’in Spider-Man sonrası en büyük kozlarından biri olması beklenen Horizon Forbidden West’in PS4 versiyonu erkenden sızdırıldı. İlk olarak VK platformunda yayınlanan görseller, daha sonrasında ünlü sosyal medya platformu Reddit’te de yayıldı. Sony, bütün web sitelerinde yayınlanan görselleri sildirdi.

Birden fazla rapora göre, fotoğraflar ilk olarak bir kullanıcının oyunun Gold Copy olarak da adlandırılan ve PS4’ün Jailbreak’li bir versiyonunda oynanır halde görüntülendi. VK.Com aracılığıyla yayınlanan görsellerin, oyunun Sony tarafından üçüncü parti bir çeviri firmasına gönderildikten sonra gizlilik anlaşmasını bozarak yayıldığı tahmin ediliyor. Hatırlayacağınız üzere benzer bir durum The Last of Us Part II‘de de yaşanmış ve oyunun en büyük sürprizlerinden biri sızdırılan senaryo ile açık edilmişti.

Her ne kadar Sony, oyuna dair bütün görselleri hem Vk’da hem de Reddit’te telif hakkı gerekçesiyle sildirse de yapımın PS4 versiyonunun dahi mükemmel göründüğü belirtiliyor. Bu anlamda PS5 için birinci parti oyunlarının kalitesizliğinden ve azlığından yakınan kitle için şimdiden müjdeli haberler gelmiş gibi görünüyor. Oyuna dair TV üzerinden alınan görselleri dahi gören az sayıdaki Sony PlayStation kullanıcısı, yapımın PS5 versiyonunun mükemmel görüneceğinden şimdiden emin…

Kaynak: https://shiftdelete.net/horizon-forbidden-west-cikisina-1-ay-varken-sizdirildi

Yusuf TOPAL

11633023