Markalar mayıs başı itibariyle Anneler Günü reklamlarını yayınlamaya başladı. Bazı markalar Anneler Günü’ne özel kampanyalarını öne çıkarırken diğerleri ise izleyiciyi duygulandıran reklamları tercih etti. Markaların 2021 Anneler Günü reklamlarını sizler için derledik.

1. Arzum

Arzum, Anneler Günü reklam filmi ile çocuğu için gerekirse elektrikli ev aletlerini kullanmaktan vazgeçen fedakâr annelerin yanında olduğunu hissettiriyor ve ‘Annelik bazen zoru seçmektir’ diyor.

2. Kütahya Porselen

Kütahya Porselen’in, sevginin gücüne odaklanan Anneler Günü‘ne özel reklam filmi sosyal medyada yayınlandı. Kütahya Porselen, Anneler Günü‘nü “Kalbinde anne sevgisi taşıyan herkes” vurgusuyla kutluyor.

3. Halkbank

Halkbank’ın “Yanı başımızda ya da çok uzaklardaki tüm anneler için” hazırladığı reklam filminde Kerem Alışık, vefat eden annesi Çolpan İlhan’ın evini Anneler Günü’nde ziyaret ediyor.

4. Trendyol

“Annelik kalbindeki karşılıksız sevgiyi ayırt etmeksizin gösterebilmektir.”  diyen Trendyol, Bizi bu sevgiyle sarmalayan herkesin Anneler Gün’nü hazırladığı reklam filmiyle kutluyor.

5. Molfix

Molfix’in Anneler Günü’ne özel hazırladığı yeni reklam filminde, meslek hayatı boyunca birçok doğuma şahitlik eden bir doğum fotoğrafçısının annelik hikayesi konu ediliyor. Reklam filminde, annelerin mutluluk gözyaşlarını, telaşını paylaşan doğum fotoğrafçısı, kendisi anne olduğunda gerçek mucizeyi yaşıyor.

6. Karaca

Bazen tek bir fotoğrafın bile hediyeden daha değerli olabileceği mesajını veren Karaca reklam filminde, eski bir fotoğraf karesini yeniden canlandıran anne ve kızına yer veriyor.

7. Bingo Oxygen

Bingo Oxyjen, ‘’En derin nefesimsin, annem benim’’ diyerek 9 Mayıs Anneler Günü’nü, dijitale özel hazırladığı sıcacık bir filmle kutluyor. Annelerin güncesine odaklanılan filmde, anne ve çocuğun birbirlerine bir ömür nefes olduğu duygusal anlar gözler önüne seriliyor.

8. Sinoz Kozmetik

Anneler Günü’ne özel bir kampanya hazırlayan Sinoz Kozmetik, hazırladığı kampanyayı reklam filmiyle duyuruyor.

9. Boyner

Boyner, Anneler Günü için hazırladığı reklam filminde annelik kavramına ve annelerden beklenenlere dikkat çekilirken, toplumsal farkındalığı artırmak hedefleniyor.

10. LC Waikiki

Annelerin her şeyi önceden bildiğini konu alan reklam filminde Waikiki, meşhur anne repliklerine yer veriyor.

11. Bebeto

Bebeto, “Şefkatiyle, sevgilisiyle her şeyi güzelleştiren, sıcacık kalbiyle yolumuzu ısıtıp aydınlatan, biricik annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.” diyor.