Meta, Facebook ve Instagram uygulamalarını modern teknolojiye ayak uyduracak şekilde güncelliyor. Uygulama üzerinde teknik olarak yenilikler getirilirken, Metaverse‘de artık bu uygulamalarda kişiselleştirebilir avatarlar ile yerini alıyor.

Şirket, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için de son dönemde yoğun mesai harcıyor. Sürekli yeni özellik sunan ve gizlilik tarafında değişiklik yapılan WhatsApp, bu kez diğer sosyal medya uygulamalarındaki bir özelliği uygulamaya taşıyor.

AVATAR’LAR WHATSAPP’A GELİYOR

Birkaç aydır dahili testler yapan WhatsApp, uygulama üzerinde kişiselleştirebilir Avatarlar sunmaya hazırlanıyordu. Beklenen özelliğe dair daha önce defalarca kez sızıntı ortaya çıkarken, şirket bu kez güncellemeyi sınırlı sayıda kullanıcıya sunmaya başladı.

Wabetainfo’nun aktardığına göre WhatsApp Avatarlar, şu anda uygulamanın  2.22.23.8 ve 2.22.23.9 yapı numaralı sürümüne sahip kişiler için kullanılabilir durumda. Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere yeni eklenen Avatar özelliği ile, uygulama içinde kişiselleştirebilir Avatarlar oluşturarak dilediğiniz dijital kimliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Kaynak

Gülnur Genç