Yemeksepeti Banabi, uygulamadaki seçili ürünlerden verilen her siparişin aynısından 2 adet de Koruncuk Vakfı’na bağışladı. Toplamda 30 bin adetten fazla ürün Koruncuk Vakfı bünyesindeki Koruncukköyler’e gönderildi. 

Yemeksepeti’nin hızlı market alışverişi hizmeti Yemeksepeti Banabi, dayanışmanın, yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemini bir kez daha öne çıkardı. Bu kapsamda Yemeksepeti Banabi, uygulamadaki temel gıda, kişisel bakım ve kırtasiye gibi ürün gruplarından oluşan 67 ürünlük özel bir “Paylaşma Günü” kategorisi oluşturdu. Yemeksepeti Banabi bu kategorilerden sipariş verilen her üründen 2 adet de Koruncuk Vakfı’na bağışladı.

Kampanya saatlerinde Yemeksepeti Banabi Paylaşma Günü Kategorisi’nden 15 binin üzerinde ürün siparişi verildi. Böylece Yemeksepeti Banabi eğitime erişimleri doğrultusunda Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen 140 kız çocuğuna siparişlerin iki katı olarak 30 bin adetten fazla ürünü Evyap, Colgate, L’Oréal, Reckitt ve Unilever firmalarının da desteği ile bağışladı. ‘’Sepette paylaşmak var!’’ mesajıyla gerçekleştirilen bağışlarda kullanıcılar tarafından en çok makarna, hijyenik ped, un ürünleri sipariş verildi.

Ürünler 6 Aralık 2021’de Yemeksepeti Banabi depolarından yola çıkarılarak, Koruncuk Vakfı’nın İstanbul Bolluca ve İzmir Urla’daki köylerine gönderildi.

Kaynak: http://sosyalup.net/yemeksepeti-banabiden-koruncuk-vakfina-anlamli-destek/

Yusuf TOPAL