Is 'Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates' on Netflix? Where to Watch  the Documentary - NewOnNetflix.info

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates, Microsoft’un kurucusu ve Amerikan ticaretinin en önemli isimlerinden biri olan Bill Gates’in aklını araştırıyor. 

Survivor filmiyle dikkat çeken David Guggenheim’in yönettiği üç bölümlük Netflixorijinal belgeseli, Gates’in teknolojik yeniliklerle dünyayı nasıl dönüştürmek istediğini ortaya koyuyor.

Elbette bunu gerçekleştirmek için çok fazla odak noktası var. Küresel sağlık, çocuk felcinin yok edilmesi ve ekonomik seviyeye çekilen yeni nesil nükleer güç santralleri bunlardan bazıları. 

Şu anda 63 yaşında olan Gates, aslında Paul Allen ile birlikte kurdukları Microsoft ile yazılım endüstrisini tamamen değiştirmiş durumda. Özellikle 90’lı yılların sonunda ‘tekel’ olduğu gerekçesiyle yargılanan isim, 2000’de kurulan Bill ve MelindaGatesVakfı ile az önce bahsettiğimiz sosyal sorumluluk projelerini yürütmeye devam ediyor. 

Hatta dünyanın en büyük fonlarını yöneten WarrenBuffet da Bill ve eşi Melinda’nın kurduğu vakfa eğitim ve sağlık alanında harcaması için 31 milyar dolarlık bağış yapıyor. 

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates, meraklı bir birey olarak öncelikle konunun evrimine odaklanıyor. Gates’in eşi Melinda, bu belgeselde önemli bir rol oynuyor ve serveti sebebiyle kimin zaman kibirli ve uzak görünen Gates’i anlatıyor. Ayrıca Guggenheim de bir yönetmen olarak üç bölümlük dizi sırasında Gates’e sık sık meydan okuyor.

Kaynakça: https://www.gzt.com/jurnalist/netflixten-yeni-dizi-bill-gatesin-beyninde-ne-var-3512201