Coca-Cola, ikonik şişesini Andy Warhol tablosundan Vincent van Gogh’un “Arles’daki Yatak Odası”na kadar sanat yolculuğuna çıkardı.

Coca-Cola “Masterpiece” adlı yeni kampanyasında, Coca-Cola şişesini birçok farklı tarihi ve modern sanat ortamında maceraya çıkarıyor.

Bir Andy Warhol tablosundan koparılıp Joseph Mallord William Turner’ın The Shipwreck, Vincent van Gogh’un Bedroom in Arles, Edvard Munch’un The Scream, Hiroshige’nin Drum Bridge and Setting Sun gibi diğer birçok sanat eserine girip çıkmasıyla başlayan Coca-Cola’nın yolculuğunda ayrıca Orta Doğu, Hindistan, Afrika ve Latin Amerika’dan yükselen sanatçıların eserleri de yer alıyor.

Resimlerdeki özneler, Coca-Cola şişesini yakalama oyunu oynayarak şişeyi içinde bulundukları manzaralarda küçük bir yolculuğa çıkarıyor. Bu sırada şişe, içinde bulunduğu sanat tarzına uyum sağlamak için değişiyor.

Video spotu, Coca-Cola’nın Real Magic pazarlama platformunun bir parçası ve aynı zamanda pop kültürü, sanatı, müziği ve her türlü ilhamı kampanyalara dahil etmek için yeni bir yaklaşım benimsiyor.

Markanın Yaratıcı Strateji ve Entegre İçerikten Sorumlu Küresel Başkanı Pratik Thakar kampanya ile ilgili olarak,“Gerçek Sihir”in konusu insani bağ kurmak ve gündelik anlara büyü getirmektir” ifadesinde bulundu.

Kaynak