Generali Sigorta çalışanları ihtiyaç sahibi çocuklar için koştu

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigortanın çalışanları AÇEV’in “Okuyan Bir Gelecek Projesi” özelinde ihtiyaç sahibi 100 bin çocuk için koştu. İlki 2006 yılında olmak üzere, her yıl mart ayında Antalya’da düzenlenen Runatolia Maratonu’nda koşan Generali çalışanları, farklı sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı koşuda Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) adına yer aldı.

AÇEV için koşan Generali çalışanları; “Okuyan Bir Gelecek” kampanyası ile ihtiyaç sahibi hanelerde yaşayan çocuklara resimli hikaye kitapları, oyun önerileri ve öğrenmeyi destekleyici materyallerden oluşan eğitim setlerini gönderimine destekte bulundu.

2019 yılında “Aile Eğitimleri Projesi” kapsamında AÇEV’e destek vermeye başlayan Generali Sigorta, 3 yıldır anne ve babaları ebeveynlik rolleri özelinde desteklemeyi, onları çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmeyi ve çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Generali Sigorta gönüllüleri de Generali Grubu’nun The Human Safety Net programı ekseninde AÇEV’in projelerine farkındalık ve kaynak geliştirme faaliyetleriyle destek sunuyor.

Erkan Fuat Işıksal: “Böylesine değerli bir projede yer aldığımız için çok mutluyuz”

Koşuyla ve sunulan destekle ilgili konuşan Generali Sigorta Direkt Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Fuat Işıksal: “Generali Ailesi olarak, 26 yıldır ihtiyaç sahibi çocukları ve anne babalarını eğitim yoluyla destekleyen AÇEV’e destek veriyoruz. AÇEV’in de içinde yer aldığı İyilik Peşinde Koş Platformu’nun katıldığı Runtalya Maratonu’nda yer alarak, ihtiyaç sahibi çocuklar için koştuk. Koşuyla destek sunduğumuz ‘Okuyan Bir Gelecek Projesi’, evinde kendisine ait çocuk kitabı olmayan çocukları, kitaplarla buluşturmayı hedefliyor. Böylesine değerli bir projede yer bulduğumuz ve ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştığımız için çok mutluyuz” dedi.     

Kaynakça: https://sosyalsorumlulukhaberleri.com/2022/03/07/generali-sigorta-calisanlari-ihtiyac-sahibi-cocuklar-icin-kostu/