ABD merkezli ünlü fast-food zinciri Wendy’s, siparişleri yer altına kurduğu tüneller ile robotlar aracılığıyla teslim etmeye başlayacak.

ABD merkezli ünlü fast-food zinciri Wendy’s, siparişleri yer altına kurduğu tüneller ile robotlar aracılığıyla teslim etmeye başlayacak. Fast-food zinciri çarşamba günü yaptığı açıklamada, siparişleri mutfaktan müşterilerin arabalarına ulaştırmak için, Pipedream işbirliği içerisinde yer altı tünelleri kuracağını duyurdu. Wendy’s’in bu girişimi ile bir fast-food restoranı ilk kez böyle bir teknik kullanmış olacak.

Siparişleri yer altı robotları teslim edecek

Yakın zamanda arabaya serviste sohbet robotu kullanmayı planladığını duyuran Wendy’s, şimdi ise siparişlerini arabalarının içinden online olarak veren kullanıcılara robot destekli bir “yer altı teslimat sistemi” sunuyor. Otonom lojistik şirketi Pipedream ile ortaklaşa kurulacak olan sistem, yemek siparişlerini Wendy’s’in mutfaklarından park yerlerinin yanında bulunan anında teslim alma portallarına taşımak için tünellerden geçen robotlara sahip olacak. Bir müşteri, Wendy’s’in belirlediği alana geldiğinde, siparişini vermek için anında teslim alma portalının hoparlörü aracılığıyla restoran ekibiyle iletişime geçecek. Siparişin onaylanmasının ardından otonom bir robot, yiyeceği müşterinin park alanına teslim etmek için bir dizi yeraltı tünelinden geçecek. 

wendys-2

Wendy’s’in yer altı robot teslimat sisteminin, fast food endüstrisinde yeni bir dönem başlatabileceği düşünülüyor. Bu teknolojinin, müşterilerin siparişlerini daha hızlı ve verimli bir şekilde almalarını sağlamayı amaçlıyor. Wendy’s’in yer altı robot teslimat sistemi, restoran sektöründe daha fazla otomasyon ve yenilik bekleyebileceğimiz bir geleceğe işaret ediyor.

Kaynak