Dardanel’in son yayınladığı kampanyası “Ton mu yesek?” sosyal medyadan büyük tepki aldı. Havas İstanbul imzalı reklam filminde genç bir çift yemek yemek için gezinirken abartılı sunum şovlarından bunalıyor. Hijyen açısından herkesin çok daha hassas olduğu bu dönemde yemeklerin hazırlanış biçimini de göz önüne alan çift  “Ton mu yesek” sorusunun ardından kararlarını veriyor…

Söz konusu reklam filmine sosyal medya üzerinden tepkiler yağarken, kimileri de kampanyayı oldukça başarılı bulduğunu dile getirdi. Kampanyaya TÜRES Derneği (Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği) ve Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir’den de ağır eleştiriler geldi.

“Derhal yayından kaldırılmasını talep ve ikaz ediyoruz”

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir: “İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, lokantaların kapalı olmasını fırsat bilerek bu tür reklamların yayınlanması sektörümüz adına üzücü bir durumdur. Dardanel firması, geleneksel Türk mutfağını adeta aşağılarcasına lanse ettiği reklam filmini lokantacı esnafı olarak şiddetle kınıyoruz. Etkinlik ve hizmet sektörü adına derhal yayından kaldırılmasını talep ve ikaz ediyoruz. Lokanta ve kebapçı esnafı, Türk mutfağına hizmet veren ustalarımızın, kendi ürünlerini güzel göstermek için iş bilmez olarak tanıtılması sektörümüzün adına üzücü bir durumdur. Bu nedenle reklam filminin yayından kaldırılmaz ise bizlerde lokantacı esnafları olarak Dardanel firmasının hiçbir ürününü kullanmayarak boykot edeceğiz.” dedi.

Kaynakça için tıklayınız.