iOS 15 ile gelen Odak Modu, rahatsız edilmek istenmeyen zamanlarda sadece belirli uygulamalardan bildirim almaya olanak tanıyor. Yani kullanıcı, istediği zamanlarda sadece istediği kişi ve uygulamalardan bildirimleri alıyor. Google tarafından güncellenen Gmail ve Google Chat bildirimleri de artık Odak Modu açık olunca saatin alt kısmına, ekranın ortasına düşecek.

Google Gmail ve Google Chat bildirimlerini daha iyi hale getirmek için yeni bir güncelleme sunacak. Güncellemeyle Gmail ve Google Chat bildirimleri yeni bir görünüme kavuşacak. Peki güncellenen Gmail ve Google bildirimleri nasıl görünecek? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

GOOGLE BİLDİRİMLERİ, ODAK MODU ETKİN OLDUĞUNDA DA AYARLANACAK!

iOS cihazlarda Odak Modu açıldığında Gmail ve Google Chat bildirimleri kişilerin profil fotoğrafıyla birlikte görünecek. Önümüzdeki haftalarda güncellenecek uygulamalar, kişisel Google hesabı olan herkeste yenilenecek

Google güncelleme yapmadan önce Gmail bildirimlerini sadece kendi logosunu ekleyerek gönderiyordu. Yeni güncelleme sayesinde Odak Modu ayarlı olduğunda Google hesaplarından gelen bildirimler, profil fotoğrafıyla birlikte görünecek. Güncelleme, mesajı okumadan önce kimden ileti geldiğini görmek için çok daha iyi rahat olacak. WhatsApp da yakın zamanda yaptığı güncellemeyle mesajı yollayan kişilerin profil fotoğrafını, bildirimlere eklemeye başladı.

Sevinj Rustamkhanlı

Kaynakça